Strona głowna  /  Aktualności  /  Akcja z klejem Amos w roli głównej
Akcja z klejem Amos w roli głównej
data dodania: 2019-06-18 08:47:21

Udział przedszkolaków w ekologicznej akcji zbierania zużytych opakowań po kleju w sztyfcie.

Gminne Przedszkole Samorządowe w Jabłonce już drugi rok uczestniczy w promocyjnej akcji ekologicznej „Najlepszy klej”.  W zeszłym roku w czerwcu udało się nam zebrać 120 pustych tubek po kleju AMOS. Przedszkolaki chętnie zbierały zużyte opakowania po kleju, dbając w ten sposób o środowisko naturalne. Dostaliśmy za to zestaw 25 klejów gratis.  Akcja jest na tyle ciekawa dla dzieci, że po wrzuceniu pustego opakowania do specjalnego kartonowego pudełka dzieci rysują jedną kreskę na obrazku, który powstaje z połączenia kropek. Kiedy wszystkie obrazki są skończone oznacza to, że w pudełku już jest wystarczająca ilość opakowań, czyli 120 sztuk. W tym roku nie udało nam się jeszcze uzbierać potrzebnej ilości, ale akcja nadal trwa!

Koordynatorka akcji M. Paś