Strona głowna  /  Aktualności  /  Współpraca z Wolontariatem
Współpraca z Wolontariatem
data dodania: 2019-06-18 08:19:38

Współpraca z wolontariatem „Nie jesteś sam” z Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce

Już czwarty rok nasze Przedszkole współpracuje z młodzieżą, która bierze udział w naszej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Najczęściej przychodzą, aby czytać przedszkolakom bajki lub opowiadania, ale nie tylko. Chętnie również bawią się z dziećmi, rozmawiają z nimi, czasem przynoszą im kolorowanki. Terminy spotkań są wcześniej zaplanowane i uzgadniane. Dzieci lubią, kiedy przychodzą do nich „starsze” koleżanki lub koledzy. W roku szkolnym 2018/19 wolontariusze dwukrotnie odwiedzili wszystkie grupy przedszkolne: jesienią i na wiosnę. Mamy nadzieję, że wśród odwiedzających nas wolontariuszy, za kilka lat będą nowi nauczyciele chętni do pracy z dziećmi.

Koordynatorka współpracy z wolontariatem

Małgorzata Paś