Strona głowna  /  Aktualności  /  XIV Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorów i Gawędziarzy im. Emila Kowalczyka
XIV Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorów i Gawędziarzy im. Emila Kowalczyka
data dodania: 2019-04-12 09:01:56

11 kwietnia 2019 r. w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbył się XIV Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorów i Gawędziarzy im. Emila Kowalczyka. Pani Dyrektor Teresa Wójciak-Trybuła powitała przybyłych gości Panią Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Marię Staszkiewicz, Panią Dyrektor Orawskiej Biblioteki Publicznej Marię Łaciak, jako członków jury oraz wszystkich obecnych dyrektorów, nauczycieli, opiekunów, rodziców oraz dzieci.

Uczestnicy w wieku od 3 – 6 lat deklamowali wiersze oraz mówili gadki autorów z Orawy, ze Spisza i Podhala. Na scenie wystąpiło 21 dzieci w kompletnych strojach regionalnych, które na tle przygotowanej scenografii pozwoliły nam przenieść się w czasie.

Przeglądowi dopisała również obecna publiczność, reagująca bardzo żywo i życzliwie na występy młodych recytatorów i gawędziarzy.

Zapraszamy do galerii:)